Cu SYSTEM EGP®  je koloidný roztok s nanočasticami medi, rozptýlené v čistej demineralizovanej vode.

Meď je jednou zo zložiek ľudskej krvi. Stimuluje enzým nevyhnutný pre tvorbu erytrocytov (červených krviniek) a celkovo priaznivo ovplyvňuje krvotvorbu. Meď je nevyhnutná pri absorbcii železa a podporuje vstrebávanie vitamínu C. Má priaznivý účinok na membrány obklopujúce nervové bunky a podieľa sa na prenose nervových impulzov. Cez syntézu kolagénu a elastínu vylepšuje regeneračné procesy spojivového tkaniva. Je zložkou superoxidu dismutázy, enzýmu s antioxidačným účinkom, ktorý chráni membrány buniek pred voľnými radikálmi.

Nedostatok medi môže byť príčinou anémie. Jej deficit spomaľuje absorbciu železa a počet červených krviniek. Denná potreba medi u dospelého človeka je 2,5 – 3,0 mg.

Cu SYSTEM EGP®  má výborné protiplesňové, protivírusové a antibakteriálne účinky. Je účinný aj v nízkych koncentráciách (10-25 ppm).

Cu SYSTEM EGP®  50 ppm – koloidný roztok v spreji

Použitie a účinky:

regeneruje
obmedzuje tvorbu vrások a spomaľuje starnutie pokožky
zlepšuje stav pokožky, jej pevnosť a pružnosť
stimuluje  tvorbu epidermy
optimalizuje mikrocirkuláciu v kapilárách pokožky
obnovuje ochrannú vrstvu na koži
pomáha udržiavať správnu hygienu rúk a chodidiel
doporučuje sa ako ochranný náter pred vstupom do bazéna
podporná liečba pri plesňových infekčný ochoreniach kože a nechtov, kožných vredov
inhibuje rast húb a baktérií
odporúča sa ako doplnkový produkt a dezinfekcia pri kozmetických zákrokoch a masážach
znižuje nadmerné potenie a odstraňuje nepríjemný zápach rozkladu potu
znižuje hladinu krvného cholesterolu
zlepšuje vzhľad suchých vlasov a stimuluje ich rast
posilňuje imunitné reakcie organizmu
pomáha pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení
lieči anémiu
podporná liečba pri poruchách nervového systému a osteoporóze

Ďalšie informácie o nami používanom roztoku:

ČO ZNAMENÁ SKRATKA ppm
ppm (parts per million) sú jednotky, v ktorých sa odborne porovnáva objem dvoch látok, z ktorých jedna je zastúpená voči tej druhej (jedna milióntina celku). Roztoky Au, Ag a Cu môžu mať od 10 do 50 ppm. Pt má maximálne povolené množstvo 20 ppm.
(Vyššie číslo ppm = väčší počet vo vode obsiahnutých častíc.)

Veľmi malý priemer nanočastíc:  2 – 5 nm (niekoľko desiatok atómov) – je možné ich vidieť iba pod elektrónovým mikroskopom, sú desaťkrát menšie ako najmenšie vírusy a asi 200krát menšie ako najmenšie baktérie. Prenikanie nanočastíc pokožkou je významne účinnejšie vporovnaní s prípravkami alebo maskami vyrobenými na báze mikročastíc týchto drahých kovov.

Nanočastice majú prírodné vlastnosti drahých kovov. Sú získané fyzikálnou metódou, preto sa označujú ako neiónové. Nanokoloidy sú úplne organické a bez odpadu. Vyznačujú sa veľmi vysokou fyzikálno-chemickou stabilitou, nepodliehajú sedimentácii – nevyžadujú pretrepávanie pred použitím, účinný na niekoľko mesiacov denného používania.

Obsiahnuté nanočastice nereagujú so svetlom, nestmavnú pod vplyvom svetla, preto sa nemusia skladovať v tmavých nádobkách, naše prípravky sú v plastových, priehľadných fľaštičkách, nikdy nemenia farbu, čo dokazuje ich vysokú kvalitu. Sú bezpečné pre tehotné a dojčiace ženy. Nehrozí riziko otravy alebo predávkovania.

Výrobky by nemali používať osoby alergické na meď.