Pt SYSTEM EGP®  je koloidný roztok obsahujúci nanočastice platiny rozptýlené v čistej demineralizovanej vode. Platina posilňuje stavbu krviniek, funkciu vnútorných orgánov a spojovacích svalových vlákien. Ako katalyzátor stimuluje biochemické procesy v tele (stimuluje a riadi procesy syntézy, oxidačné, respiračné, obehové, zažívacie a vylučovacie procesy). Neutralizuje voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za starnutie.

Platina má silné čistiace účinky a je vhodná na dočistenie pleti po odstránení make-upu. Odporúča sa tiež ako podklad pred použitím koloidného zlata – umožňuje lepšie preniknutie nanočastíc do hlbších vrstiev pokožky. 

Zlúčeniny platiny sa používajú v chemoterapii na boj s rôznymi typmi rakoviny. Platina podporuje rozpad rakovinových buniek bez nežiadúcich vedľajších účinkov. Taktiež pôsobí regeneračne na štruktúru DNA. 

Pt SYSTEM EGP®  má silný dermatologický účinok a vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Je účinný aj v nízkych koncentráciách (5-10 ppm).

Pt SYSTEM EGP® – 20 ppm – koloidný roztok v spreji

Použitie a účinky:

čistiace
regeneračné a vyživujúce
upokojujúce a protizápalové
zmierňuje príznaky kožných ochorení (atopický ekzém, psoriáza a iné)
podporuje čistenie organizmu a zbavuje toxínov
redukuje pečeňové a starecké škvrny na koži
zmierňuje zmeny sfarbenia pokožky po prekonaní kožných chorôb
napomáha hydratácii suchej, citlivej pokožky a pokožky náchylnej na alergie
zmierňuje príznaky chronických alergických stavov
zlepšuje stav pokožky, zvyšuje jej pevnosť a pružnosť
odďaľuje predčasné starnutie pokožky, rozjasňuje ju
redukuje opuchy tváre a vačky pod očami
upokojuje podráždenú pokožku
pomáha pri liečbe akné (zvyšuje účinok v kombinácii s koloidným striebrom a zlatom)
pomáha pri rozšírených a popraskaných cievach
umožňuje preniknutie kozmetických prípravkov a antioxidantov do hlbších vrstiev pokožky
odporúča sa ako podporný produkt pri kozmetických zákrokoch

Ako použiť: Nastriekajte na pleť očistenú od make-upu a nechajte zaschnúť (v prípade potreby votrite).
Po nanesení môžete použiť akúkoľvek kozmetiku (krémy, vodu po holení, antiperspirant a pod.).
Pred úplným zaschnutím (na vlhkú pokožku) sa tiež odporúča aplikovať krémy, mlieka a pod.,
čím sa predíde zbytočnému naťahovaniu pokožky. Pri cielenej prevencii používajte 1-2 krát denne. Zjemníte alebo aj odstránite tak nepríjemné príznaky pokožky počas dňa – napríklad pri atopickom ekzéme alebo psoriáze.

Ďalšie informácie o nami používanom roztoku:

Veľmi malý priemer nanočastíc:  2 – 5 nm (niekoľko desiatok atómov) – je možné ich vidieť iba pod elektrónovým mikroskopom, sú desaťkrát menšie ako najmenšie vírusy a asi 200krát menšie ako najmenšie baktérie. Prenikanie nanočastíc pokožkou je významne účinnejšie v porovnaní s prípravkami alebo maskami vyrobenými na báze mikročastíc týchto drahých kovov.

Nanočastice majú prírodné vlastnosti drahých kovov. Sú získané fyzikálnou metódou, preto sa označujú ako neiónové. Nanokoloidy sú úplne organické a bez odpadu. Vyznačujú sa veľmi vysokou fyzikálno-chemickou stabilitou, nepodliehajú sedimentácii – nevyžadujú pretrepávanie pred použitím, účinný na niekoľko mesiacov denného používania. Keďže nie sú vyrábané chemickou metódou, nanočastice nereagujú so svetlom, preto sa nemusia skladovať v tmavých nádobkách, naše prípravky sú v plastových, priehľadných fľaštičkách, nikdy nemenia farbu, čo dokazuje ich vysokú kvalitu.

ČO ZNAMENÁ SKRATKA ppm
ppm (parts per million) sú jednotky, v ktorých sa odborne porovnáva objem dvoch látok, z ktorých jedna je zastúpená voči tej druhej (jedna milióntina celku). Roztoky Au, Ag a Cu môžu mať od 10 do 50 ppm. Pri Pt maximálne 20 ppm.
(Vyššie číslo ppm = väčší počet vo vode obsiahnutých častíc.)

Nie je určené pre osoby alergické na platinu. Avšak, ak sa podráždenie prejavuje pri dotyku so šperkami, tie sú miešané s inými kovmi, preto na čistý prvok – platinu, nemusíte negatívne reagovať. Zistíte to nastriekaním roztoku na vnútornú stranu lakťa.