Pt SYSTEM EGP®  je koloidný roztok obsahujúci nanočastice platiny rozptýlené v spektrálne čistej demineralizovanej vode. Zlúčeniny platiny sa používajú v chemoterapii na boj s rôznymi typmi rakoviny. Platina podporuje rozpad rakovinových buniek bez nežiadúcich vedľajších účinkov. Taktiež pôsobí regeneračne na štruktúru DNA. 

Platina posilňuje stavbu krviniek, funkciu vnútorných orgánov a spojovacích svalových vlákien. Ako katalyzátor stimuluje biochemické procesy v tele (stimuluje a kontroluje syntetické, oxidačné, respiračné, obehové, zažívacie a vylučovacie procesy). Neutralizuje voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za starnutie.

Platina má silné čistiace účinky a je vhodná na dočistenie pleti po odstránení make-upu. Odporúča sa tiež ako podklad pred použitím koloidného zlata – umožňuje lepšie preniknutie nanočastíc do hlbších vrstiev pokožky. 

Pt SYSTEM EGP®  má silný dermatologický účinok a vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Je účinný aj v nízkych koncentráciách.

Použitie a účinky

čistiace zlepšuje stav pokožky, zvyšuje jej pevnosť a pružnosť
regeneračné a vyživujúce odďaľuje predčasné starnutie pokožky, rozjasňuje ju
upokojujúce a protizápalové redukuje opuchy tváre a vačky pod očami
podporuje čistenie organizmu a zbavuje toxínov upokojuje podráždenú pokožku
redukuje pečeňové a starecké škvrny na koži pomáha pri liečbe akné (najmä v kombinácii s koloidným striebrom a zlatom)
zmierňuje zmeny sfarbenia pokožky po prekonaní kožných chorôb pomáha pri rozšírených a popraskaných cievach
napomáha hydratácii suchej, citlivej pokožky a pokožky náchylnej na alergie umožňuje preniknutie kozmetických prípravkov a antioxidantov do hlbších vrstiev pokožky
zmierňuje príznaky chronických alergických stavov
odporúča sa ako doplnkový produkt pri kozmetických zákrokoch
pomáha liečiť psoriázu