KRYOTERAPIA je najúčinnejšia forma regenerácie, zvyšovania výkonnosti a skvalitňovania života širokej vrstvy obyvateľstva.

Médiom, prostredníctvom ktorého vzniká chlad, je kvapalný dusík.

Celková kryoterapia zahŕňa dve základné fázy:

  • Prvou je pobyt v komore s optimálnou rehabilitačnou teplotou –120°C počas dvoch až troch minút. Tieto hodnoty potvrdili mnohé vedecké štúdie na báze teoretických poznatkov, dlhodobých pozorovaní a štatistických údajov.
  • Podstata druhej, približne pätnásťminútovej etapy spočíva v pohybovej aktivite na trenažéroch ako stacionárny bicykel, veslovací stroj, stepper a podobne.

V optimálnom prípade by mala kúra zahŕňať desať vstupov, vybraných v priebehu 2 týždňov. Takéto kúry je ideálne absolvovať 4x ročne.

Pozitívne reakcie ako zlepšenie nálady, hormonálnej reakcie organizmu sa dostavia už po prvom vstupe. Účinky zmysle rehabilitačnom sa dostavujú po štvrtom až piatom pobyte v kryokomore.

Lokálna kryoterpia sa používa pri liečbe špecifického miesta. Traumy: poškodené svaly, kĺby, rýchlejšia rehabilitácia pri zlomeninách kostí. Terapia pôsobí protizápalovo, na neurologické problémy.

Viac sa dočítate v podstránke „Účinky kryoregenerácie“.