KRYOTERAPIA je najúčinnejšia forma regenerácie, zvyšovania výkonnosti a skvalitňovania života.

Kompletný terapeutický priebeh zahŕňa dve základné fázy:

  • Pobyt v kryokomore s optimálnou rehabilitačnou teplotou –120°C počas (cca) troch minút. Tieto hodnoty potvrdili mnohé vedecké štúdie, dlhodobých pozorovaní a štatistických údajov.
  • Približne pätnásťminútová pohybová aktivita na trenažéroch alebo vlastnou váhou.

Základná kúradesať vstupov, vybraných čo najskôr za sebou. Pre zdravie je prospešné takúto kúru absolvovať 4x ročne a potom … Vy budete tí, ktorí sa nám budete sami chváliť, v čom Vám pomohla táto úžasná terapia.

Každý z nás je iný, má iný problém a inak dlho sa s ním potýka, preto sa nám zverte so svojimi problémami, aby sme Vám vedeli nastaviť čo najideálnejšiu kúru. Taktiež i počas priebehu kúry je dôležité hovoriť ako sa cítite, aby sme v prípade potreby kúru upravili. Chceli by ste dosahovať tie najlepšie výsledky, nie?

Dobrá rada: ak po niečom túžite či to súvisí so športom, fyzickým či psychickým zdravím, peknou postavou, „mužskou“ výkonnosťou, atď, atď, majte na pamäti vetu jedného slávneho a úspešného človeka (človeka, ktorého si podľa citátu nájdete): „Môžete mať buď výsledky alebo výhovorky. Nemôžete mať oboje.“

Lokálna kryoterapia sa používa pri rehabilitácii konkrétneho miesta. V kombinácii s celotelovou kryoterapiou sa regenerácia umocňuje.

  • poúrazové stavy: poškodené svaly, kĺby, rýchlejšia rehabilitácia pri zlomeninách kostí.
  • choroby: kožné, pohybového aparátu a ďalšie

Viac sa dočítate v podstránke „Účinky kryoregenerácie“.

 

Ak neviete aký DARČEK PRE MUŽA, s našimi službami nič nepokazíte ♥

… celotelová alebo lokálna kryoterapia, masáž, chiropraxia, 

História liečebného používania chladu

je známa už od obdobia okolo roku 2500 pred n.l. Starovekí Egypťania odporúčali hypotermiu na zmenšenie opuchu, zastavenie krvácania. Hypokrates (5. storočie pred n. l.) taktiež popisoval výrazný protibolestivý účinok pri schladení postihnutého miesta.

V širšom rozmere sa táto metóda rozvinula počas napoleonských vojen, keď sa veľký počet ťažkých zranení riešil amputáciami a na znecitlivenie poškodených končatín slúžili obklady z ľadu alebo snehu.

Od minulého storočia sú známe lokálne protibolestivé anestetiká, ktoré sa využívajú hlavne v športovej medicíne. Jedná sa o prchavú kvapalinu etylchloridu (chlóretán) v spreji. Po nastriekaní na kožu sa kvapalina rýchlo odparuje a tak ju ochladzuje.

O súčasnej liečbe chladom môžeme hovoriť od doby, keď skvapalnili kyslík a dusík a umožnili tak priemyselnú produkciu týchto chladiacich tekutín. Z hľadiska bezpečnosti sa na komerčné chladenie využíva dusík.

V prvej polovici 20. storočia sa rozvinula kryobiológia, veda o bunkových zmenách podmienených extrémne nízkymi teplotami a v nadväznosti na ňu sa zrodila koncepcia kryoterapie. Jej zavedenie do lekárskej praxe sa pripisuje Japoncovi Toshiro Yamauchimu, ktorý sa podieľal aj na skonštruovaní prvej kryogenickej komory na svete (1978) a študoval pôsobenie chladu na zápalové ochorenia pohybového aparátu (reuma …)

Vedci sa vplyvu na ľudský organizmus hlbšie zaoberajú takmer 30 rokov. Vypracovali množstvo štúdií na aplikácie extrémne nízkych teplôt.

  • Najoptimálnejšia teplota a jej pozitívny účinok na organizmus.
  • Najoptimálnejšia doba pôsobenia.
  • Vplyv nízkych teplôt na rôzne choroby.
  • Regenerácia organizmu pri športe a zvyšovanie výkonnosti.

Pre kryoterapiu je najideálnejšia teplota okolo -120°C. Ďalšie znižovanie teploty už nemá žiaden výraznejší terapeutický efekt, skôr je kontraproduktívne pôsobenie vyššieho chladu na pokožku. Kryoterapia nie je žiadna atrakcia alebo „placebo“. Je to študijne dokázaná regeneračná a pomocná liečba. Najzanietenejšie o tom vedia rozprávať konkrétni ľudia, ktorým táto terapia pomáha.