Príprava na vstup do kryokomory.

Pred prvým vstupom do komory vám poskytneme všeobecné informácie o procedúre. Na recepcii si zapožičiate alebo zakúpite predpísaný odev potrebný pre vstup do kryokomory. Pozostáva z čelenky cez uši, rukavíc, bavlneného trička/u žien/, šortiek, ponožiek a rúška. Prezlečiete sa v šatni a prechádzate do čakárne pred kryokomoru.
Ak sa výrazne potíte, je odporúčané sa pred vstupom poutierať uterákom. Taktiež je potrebné odložiť všetky kovové predmety (prstene, náramky, hodinky a pod.), nasadiť si rúško, čelenku,  rukavice, obuť dreváky, ktoré dostanete pri kryokomore a môžeme začať. Už sa tešíte? 

Celotelová kryoterapia – Pobyt v kryokomore.

Pobyt v komore trvá 2 – 4 minúty. Čas sa volí individuálne podľa toho, či máte s danou terapiou už skúsenosti, či ste športovec atď…

Po krátkej adaptácii cca 30s v predsieni s teplotou – 60 °C prechádzate do hlavnej – terapeutickej komory s teplotou -120°C.

Počas celej kúry sme s vami v priamom vizuálnom kontakte cez okno komory.  V komore dýchate plytko, pomalú chôdzu do kruhu môžu viac skúsení klienti spojiť aj s chvíľkovým podrepom.

Po uplynutí terapeutickej doby, komoru opúšťate cez predsieň a následne prejdete do tzv. aerobnej miestnosti, kde sa rozohrejete primerane intenzívnym cvičením na trenažéroch (stacionárne bicykle, vesliarske, eliptické trenažéry a pod.) v trvaní 10 až 15 min. 

Po ukončení kryoterapie sa dostavia prejavy opadnutia stresu, relaxu, sviežosti, psychického a fyzického uvoľnenia, ktoré pretrvávajú niekoľko hodín. Preto celotelovú chladovú regeneráciu doporučujeme absolvovať pred začiatkom pracovného, športového alebo duševného výkonu alebo po ukončení náročného dňa.

Vedeli ste, že:
ľudské telo má schopnosť „hromadiť“ dobré látky? K takým patria aj hormóny produkované počas kryoterapie. Čím častejšie sa vylučujú prospešné endorfíny, tým dlhšie si ich telo ponecháva. Najlepšie to posúdite sami ak skúsite 10-vstupovú terapia štyrikrát ročne. Vrcholoví športovci môžu vstup absolvovať až dva krát denne.

Lokálna kryoterapia

Zariadenie na lokálnu kryoterapiu umožňuje prívod pár kvapalného dusíka s teplotou -160 ° C pri rôznych úrovniach intenzity vyfukovania priamo na postihnuté miesto.

Je to moderné zariadenie určené predovšetkým na športovú rehabilitáciu.

  • urýchlenie liečenia poúrazových stavov mäkkých tkanív a svalov
  • protizápalové a protibolestivé účinky
  • urýchlenie hojenia rán a zlomenín
  • neurologické problémy
Denne možno absolvovať aj viac ošetrení s časovým odstupom medzi jednotlivými zákrokmi 3 – 4 hodiny. Lokálnu kryoterapiu možno kombinovať s celotelovou kryoterapiou.
Výrazne napomáha pri liečbe zdĺhavých ochorení pohybového aparátu.
.

Príjemný pobyt v kryokomore Vám želá Kryoteam Košice.