Príprava na vstup do kryokomory.

Pred prvým vstupom do kryokomory vypíšete registračný formulár a poskytneme vám všeobecné informácie o procedúre.

Na recepcii si zapožičiate predpísaný odev potrebný pre vstup do kryokomory. Ak sa rozhodnete pre viacvstupovú kúru, je možnosť si oblečenie i zakúpiť. Pozostáva z čelenky, rukavíc, bavlnených šortiek, trička/u žien/, ponožiek a respirátora. Prezlečiete sa v šatni (je lepšie, ak pod kryoodevom nemáte vlastné spodné prádlo – pre lepšie „precítenie chladu“) a prejdete pred kryokomoru, kde dostanete dreváky podľa veľkosti vašej nohy. 

ABY BOL POBYT V KRYOKOMORE KOMFORTNEJŠÍ, PRED VSTUPOM:

  • sa nesprchujte
  • ak sa výrazne potíte, je odporúčané sa poutierať (uterákom/papierovymi obrúskami – sú k dispozícii pri komore)
  • odložte si všetky kovové predmety (veľké náušnice, okuliare, náramky, hodinky a pod.) (Kontaktné šošovky ani gumičku či sponu z vlasov nie je potrebné si dávať dole.)
  • ak chcete počúvať obľúbenú hudbu pri pobyte v kryokomore, za domácu úlohu máte pripraviť si názov skladby 🙂

V TEN ISTÝ DEŇ SA NEODPORÚČA:

  • absolvovať pobyt v saune, soláriu alebo inej „teplej“ procedúre
  • depilovať si predkolenia, prípadne aj krémovať hodinu pred vstupom, aby nebola precitlivelá pokožka (najmä jemnejšia u žien)

.

PREČO SI VYCHODIŤ VIAC-VSTUPOVÚ KÚRU alebo PREČO KOMORU ZAHRNÚŤ do SVOJHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU?

Chcete vo svojom živote urobiť pozitívne zmeny?

Psychická nepohoda alebo stres je Váš častý spoločník, ktorého sa chcete zbaviť?

Športujete?

Chcete riešiť nejaký zdravotný problém?

Máte sa radi a chcete si dopriať regeneráciu, relax, zresetovať hlavu?

Chceli by ste schudnúť alebo popasovať sa s celulitídou (dokonca aj bez úprav jedálneho lístka)?

.

Celotelová kryoterapia – Pobyt v kryokomore.

Pobyt v kryokomore trvá 2 – 4 minúty. Čas sa volí individuálne podľa toho, či máte s danou terapiou už skúsenosti, či ste športovec atď…

Po polminúte v adaptačnej miestnosti s teplotou -60 °C prechádzate do hlavnej – terapeutickej komory s teplotou -120°C.

Počas celej kúry sme s vami v priamom vizuálnom kontakte cez okno kryokomory.  V komore dýchate kľudne, pomalú chôdzu do kruhu môžu viac skúsení klienti spojiť aj s miernym podrepom.

Po terapii prejdete do kardiozóny, kde sa rozohrejete primerane intenzívnym cvičením na trenažéroch (stacionárne bicykle, elipticaly, vesliarske trenažéry a pod.) v trvaní 10 až 20 min. 

Po terapie si klienti užívajú psychické a fyzické uvoľnenie, opadnutie stresu, relax, sviežosť. Preto celotelovú terapiu chladom doporučujeme zvlášť absolvovať pred začiatkom  zaťažkávacieho pracovného, športového alebo duševného výkonu alebo po ukončení náročného dňa.

Vedeli ste, že:
ľudské telo má schopnosť „hromadiť“ dobré látky? K takým patria aj hormóny produkované počas kryoterapie. Čím častejšie sa vylučujú prospešné endorfíny, tým dlhšie si ich telo ponecháva. Najlepšie to posúdite sami ak skúsite 10-vstupovú terapia štyrikrát ročne. Vrcholoví športovci môžu vstup absolvovať až dva krát denne.

.

Kontraindikácie vám nedovoľujú absolvovať celotelovú kryoterapiu?
alebo
Utrpeli ste úraz a bojíte sa celotelovej kryoterapie?
.. viac si prečítajte o LOKÁLNEJ KRYOTERAPII
.
Ďalšie otázky a odpovede, ktoré dostávame od klientov:

.

JEDENIE A PITIE pred kryoterapiou?

Ako pred každým cvičením alebo nejakou plánovanou fyzickou záťažou, sa neodporúča plne najesť. Ak ste hladný, zjedzte niečo malé (napríklad: keksík, tyčinku, froosh, smoothie, milkshake).

Čo sa týka pitia … nezanedbávajte ho počas celého dňa (tobôž, keď chcete ísť do komory) 🙂 . Kryokomora pôsobí detoxikačne, takže i to je dobrý dôvod dbať na dodržiavanie pitného režimu.

U nás si viete zakúpiť rôzne vitamínové vody. Orporúčame napríklad značku DIVAS s významným zložením. Pre tých, ktorí sa rozhodli detoxikovať a preferujete čistú vodu, odporúčame filtrovanú, zásaditú vodu obohatenú o antioxidanty, zvanú IOVA. Tá sa u nás čapuje a viete si ju načapovať aj domov. Čaj urobený z tejto vody je obľúbený hlavne v letnom období. Pokiaľ si neobjednávate čaj na „zahriatie“, zvoľte si tento spôsob prípravy. Tým, že čaj sa nezalieva 100 stupňovou vodou, neničia sa niektoré zdraviu prospešné látky, ba práve zásaditosťou IOVY, sa tento výluh a dobrá chuť čaju podporí.

Pre čajíčkových fajnšmekrov máme v ponuke špeciálnu edíciu čajov pre podporu každej zo siedmych čakier tela. Edícia BeBetter CHAKRA vznikla spojením vášní: Jogy a bylinnej medicíny.

.

Kávičkári si u nás vychutnajú taliansku KÁVU TRIESTE.

Káva pred komorou? Niektorý jedinci sú viac citlivejší na metabolizmus, preto odporúčame si kávičku vychutnať až po procedúre. V komore naberiete endorfíny, fajnovo si zacvičíte a potom s vedomím, že ste pre seba, svoje telo zas niečo prospešné urobili si za regeneráciou doprajete aj voňavý relax.

.

Ako dlho CVIČIŤ?

Už len z hľadiska prospešnosti pohybu pre organizmus v dnešnom spôsobe života (sedavé zamestnanie; keď fyzická práca, často s jednostrannou záťažou) je fajn zacvičiť si po kryoterapii aspoň na 15 – 20 minút. Ak sa ponáhľate za ďalšími povinnosťami, môžete do toho zahrnúť i beh alebo rýchlu chôdzu na miesto, kde sa musíte dostaviť.

Zvýšené endorfíny v tele, predýchané pľúca, prekrvené a vyživené svalstvo … zistíte sami ako sa začínate lepšie cítiť a už si čas na cvičenie skracovať nebudete 🙂 . Je to druhá fáza tohto a terapeutického procesu.

Príjemný pobyt v kryokomore Vám želá Kryoteam Košice.