Príprava na vstup do kryokomory.

Pred prvým vstupom do kryokomory vypíšete registračný formulár a poskytneme vám všeobecné informácie o procedúre.

Na recepcii si zapožičiate predpísaný odev potrebný pre vstup do kryokomory. Ak sa rozhodnete pre viacvstupovú kúru, je možnosť si oblečenie i zakúpiť. Pozostáva z čelenky, rukavíc, bavlnených šortiek, trička/u žien/, ponožiek a respirátora. Prezlečiete sa v šatni (je lepšie, ak pod kryoodevom nemáte vlastné spodné prádlo – pre lepšie „precítenie chladu“) a prejdete pred kryokomoru, kde dostanete dreváky podľa veľkosti vašej nohy. 

ABY BOL POBYT V KRYOKOMORE KOMFORTNEJŠÍ PRED VSTUPOM:

  • sa nesprchujte
  • ak sa výrazne potíte, je odporúčané sa poutierať (uterákom/papierovymi obrúskami – sú k dispozícii pri komore)
  • odložte si všetky kovové predmety (veľké náušnice, okuliare (kontaktné šošovky nie je potrebné si vyberať), náramky, hodinky a pod.) 
  • ak chcete počúvať obľúbenú hudbu pri pobyte v kryokomore, za domácu úlohu máte pripraviť si názov skladby 🙂

V TEN ISTÝ DEŇ SA NEODPORÚČA:

  • absolvovať pobyt v saune, soláriu alebo inej „teplej“ procedúre
  • depilovať, prípadne aj krémovať – pre väčší komfort, aby nebola precitlivelá pokožka (najmä jemnejšia u žien)

.

PREČO SI VYCHODIŤ VIAC-VSTUPOVÚ KÚRU?

Radi by ste zistili, ako Vám môže terapia pomôcť?

Stres je Váš častý spoločník, ktorého sa chcete zbaviť?

Športujete?

Chcete riešiť nejaký zdravotný problém?

Máte sa radi a chcete si dopriať regeneráciu, relax, zresetovať hlavu?

Chceli by ste schudnúť alebo popasovať sa s celulitídou aj bez úprav jedálneho lístka?

Celotelová kryoterapia – Pobyt v kryokomore.

Pobyt v kryokomore trvá 2 – 4 minúty. Čas sa volí individuálne podľa toho, či máte s danou terapiou už skúsenosti, či ste športovec atď…

Po polminúte v adaptačnej miestnosti s teplotou -60 °C prechádzate do hlavnej – terapeutickej komory s teplotou -120°C.

Počas celej kúry sme s vami v priamom vizuálnom kontakte cez okno kryokomory.  V komore dýchate kľudne, pomalú chôdzu do kruhu môžu viac skúsení klienti spojiť aj s miernym podrepom.

Po terapii prejdete do kardiozóny, kde sa rozohrejete primerane intenzívnym cvičením na trenažéroch (stacionárne bicykle, elipticaly, vesliarske trenažéry a pod.) v trvaní 10 až 20 min. 

Po terapie si klienti užívajú psychické a fyzické uvoľnenie, opadnutie stresu, relax, sviežosť. Preto celotelovú terapiu chladom doporučujeme zvlášť absolvovať pred začiatkom  zaťažkávacieho pracovného, športového alebo duševného výkonu alebo po ukončení náročného dňa.

Vedeli ste, že:
ľudské telo má schopnosť „hromadiť“ dobré látky? K takým patria aj hormóny produkované počas kryoterapie. Čím častejšie sa vylučujú prospešné endorfíny, tým dlhšie si ich telo ponecháva. Najlepšie to posúdite sami ak skúsite 10-vstupovú terapia štyrikrát ročne. Vrcholoví športovci môžu vstup absolvovať až dva krát denne.

.

Kontraindikácie vám nedovoľujú absolvovať celotelovú kryoterapiu?
alebo
Utrpeli ste úraz a bojíte sa celotelovej kryoterapie?
.. viac si prečítajte o LOKÁLNEJ KRYOTERAPII
.
Ďalšie otázky a odpovede, ktoré dostávame od klientov:

Jedenie a pitie pred kryoterapiou?

Ako pred každým cvičením alebo nejakou plánovanou fyzickou záťažou, sa neodporúča plne najesť. Ak ste hladný, zjedzte niečo malé (napríklad: keksík, tyčinku, froosh, smoothie, milkshake).

Čo sa týka pitia … nezanedbávajte ho ani pri bežnom dni 🙂 . Kryokomora okrem iného pôsobí aj detoxikačne, takže i to je dobrý dôvod v ten deň dbať na dodržiavanie pitného režimu.

U nás si viete zakúpiť rôzne vitamínové vody. Orporúčame napríklad značku DIVAS s významným zložením. Pre tých, ktorí sa rozhodli detoxikovať a preferujete čistú vodu, odporúčame filtrovanú, zásaditú vodu obohatenú o antioxidanty, zvanú IOVA. Tá sa u nás čapuje a viete si ju načapovať aj domov. Čaj urobený z tejto vody je obľúbený hlavne v letnom období. Ale pokiaľ si neobjednávate čaj na „zahriatie“, zvoľte si tento spôsob prípravy. Práve zásaditosť vody podporí dobrú chuť a výluh prospešných látok z čaju, ktoré nie sú ničené ako pri zaliatí vriacou vodou.

Nie len pre čajíčkových fajnšmekrov máme v ponuke špeciálnu edíciu čajov pre podporu každej zo siedmych čakier ľudského tela. Edícia BeBetter CHAKRA vznikla spojením vášní: Jogy a bylinnej medicíny. .

Kávičkári si u nás vychutnajú taliansku kávu TRIESTE.

Ako dlho cvičiť?

Už len z hľadiska prospešnosti pohybu pre organizmus v dnešnom spôsobe života (sedavé zamestnanie; keď fyzická práca, často s jednostrannou záťažou) je fajn zacvičiť si po kryoterapii aspoň na 15 – 20 minút. Ak sa ponáhľate za ďalšími povinnosťami, môžete do toho zahrnúť i beh alebo rýchlu chôdzu na miesto, kde sa musíte dostaviť.

Zvýšené endorfíny v tele, predýchané pľúca, prekrvené a vyživené svalstvo … zistíte sami ako sa začínate lepšie cítiť a už si čas na cvičenie skracovať nebudete 🙂 . Je to druhá fáza tohto a terapeutického procesu.

Príjemný pobyt v kryokomore Vám želá Kryoteam Košice.