príbehy a skúsenosti

Podeľte sa aj vy so svojím príbehom, možno si ho prečíta niekto, kto práve Vaše skúsenosti potrebuje. … nech sa páči, na: kryokosice@gmail.com

Sklerózu multiplex pomáha Martinovi liečiť aj chlad. viac …

2023 marec; * Erich 16r.: Venujem sa hokeju aktívne už viac ako 10 rokov, posledné obdobie ma trápili bolesti nôh, hamstringov. Bolesti ma natoľko obmedzovali vo výkone, že som bol nútený vyhľadať pomoc. Skúšal som fyzioterapeuta, masáže, zmenu stravy, výživové doplnky, no bolesti neprestávali. Kondičný tréner mi odporučil kryoterapiu. Výsledky som pociťoval už po prvej návšteve. Po piatej som mal ťažký tréning a dovtedy očakávané nežiadúce potréningové bolesti sa už nevrátili!! V začiatkoch som si pomohol aj lokálnymi aplikáciami priamo na stehná. Prvú permanentku som vychodil pravidelnými návštevami 2 krát do týždňa. Navyše ako bonus som sa zbavil ustavičného ranného upchatého nosa 🙂. Momentálne navštevujem kryokomoru v udržiavacom režime, raz za 2 týždne. Nebývam chorý, cítim sa výrazne lepšie a viem zlepšovať svoj výkon v hokeji. Výborná voľba, odporúčam. 

2023 apríl; * Anka, Košice: Pred pár rokmi som mala problémy s krížnymi väzmi v ľavom kolene. Nevedela som sa postaviť, chodiť, aj keď som vybrala nejaké injekcie, hrozila mi operácia. Ako som si nohu šetrila, po čase bol môj ľavý stehenný sval o cca 4 cm užší ako pravý. A tu som sa zastavila a inšpirovala som sa vetou môjho fyzioterapeuta, ktorou sa odvtedy riadim: CELÝ PRÍBEH SI PREČÍTATE TU na záver len toľko, že …
Za to, ako sa cítite a ako sa budete cítiť v ďalšom období svojho života, môžete len vy. To, čo investujete do svojho zdravia teraz, v budúcnosti pocítite v tom najlepšom slova zmysle.
Každodenné problémy riešte pohybom, pozitívnym myslením, úsmevom …
Hľadajte  spôsoby ako sa to dá, nie výhovorky prečo sa to nedá 🙂

2023 marec; * Gabriel, Košice – okolie: POSTCOVIDOVÝ SYNDRÓM
V januári 2021 som ochorel na COVID 19bol som ťažký prípad, obojstranný zápal pľúc, teploty 41°C, vykašliaval krv. Saturácia krvi 72%, napojený na kyslík. Bolesti svalov, kĺbov a svalové kŕče. Keď som sa dostal z najhoršieho, prepustili ma z nemocnice. Ťažko sa mi chodilo. Po schodoch to bolo utrpenie. Zvýšený tlak a tep. Fyzický stav bol taký zlý, že som nič nevládal robiť.
Veľa som musel oddychovať napriek tomu, že som nič nerobil.
Bol som schopný prespať 24 hodín.
Pravidelne som chodil na kontroly: interné, kardiológiu, pľúcne.
Liečil som sa v kúpeľoch, kedy sa mi stav trochu zlepšil.
Až v auguste 2021 som nastúpil do práce, na vlastnú žiadosť, i keď som stále málo vládal (ranné vstávanie z postele zdĺhavé, pokiaľ som sa vedel rozhýbať, bolesti kĺbov a kŕče stále pretrvávali), ale nemohol som už doma byť.
Dopočuli sme sa od známych o kryoterapii.
Začal som chodiť každý deň počas 3 týždňov. Po 6-tom vstupe ma konečne prestali trápiť svalové kŕče, po dokončení prvého cyklu (12 vstupov) som už vôbec nemal problém chodiť po schodoch, a prestali ma bolieť svaly. Zlepšil sa mi celkový zdravotný a fyzický stav. Už pol roka neberiem tabletky na zvýšený tep a vysoký tlak.
Pobyt v komore je pod dohľadom personálu, čo je tiež veľmi dobré.
V kryocentre sa cítim veľmi dobre, je tu príjemné a priateľské prostredie a som spokojný s výsledkami, preto tam rád a často chodím.
Odporúčam každému, kto by chcel zlepšiť svoje zdravie.
Ďakujem, že ste a prevádzkujete kryokomoru.

2023 január; * Mgr. Helena Biľová: Môj manžel dostal pred rokmi silnú REUMU. Opúchali mu kĺby na rukách i ramenách. Samozrejme, že vyhľadal reumatológa a bola mu nasadená liečba. Lieky však zaberali len veľmi málo a tak sa dávky zvyšovali a lieky pribúdali. Najhoršie to bolo v noci, keď ho bolesti budili po pár hodinách spánku a on presedel zbytok noci v kresle so studenými obkladmi na rukách. V snahe pomôcť mu, sme sa vybrali na dovolenku k moru. Žiaľ teplá klíma mu stav len pohoršila. Na internete si našiel účinky kryokomory a rozhodol sa ju vyskúšať. Po tretej návšteve kryokomory zistil, že spal skoro celú noc a bolesti ho pomaly prestávali trápiť. Začali sme kryokomoru navštevovať pravidelne. Účinok chladu bol neskutočný. Po desiatej návšteve sme si dali pár týždňov pauzu a znova pokračovali. Manžel na kryoterapiu nedá dopustiť. Vrátila ho do plnohodnotného života. Stačí iba prekonať strach z chladu, ktorý je neopodstatnený. V každom prípade doporučujeme ľuďom, ktorí trpia reumatickými problémami. www.facebook.com/photo/

2023 február; * Zuzana M.: U vás v prevádzke sa mi veľmi páči, je tam čisto a útulne a máte aj skvelý a milý personál. Niet ničoho, čo by som vám mohla vytknúť. Keď tam prídem, vždy odchádzam spokojná a dobre naladená. Rada sa podelím o svoj príbeh: Do kryokomory, keďže som o jej skvelých účinkoch čítala, som túžila ísť už veľmi dávno. Ale keď som sa dozvedela, že je tam mínus 120*C a ja som bola celý život strašne zimomrivá, tak mi bolo jasné, že to nedám. Preto som tú myšlienku nadlho odkladala. Po rokoch ma kamarátka zavolala, či s ňou nepôjdem do kryokomory, že ona sa chystá, tak som jej povedala o svojich obavách. Vysmiala ma, vraj je tam super, nech idem s ňou, že to určite zvládnem. Tak som šla. A naozaj, bolo to hneď na prvýkrát super. Mala som tri vstupy a ako zázrakom mi ustúpili príznaky klimaktéria, nadmerné potenie, návaly horúčavy ako aj studené ruky a nohy. Bola som veľmi spokojná. Keďže ma časom začali veľmi bolievať kolená, rozhodla som sa opäť navštíviť kryokomoru. Tentokrát po štyroch vstupoch bolesti výrazne ustúpili a ja som sa mohla tešiť z bezbolestného pohybu. Po všetkých týchto pozitívnych skúsenostiach kryokomoru vrelo odporúčam pre všetkých. Viem, že odporúčaný počet vstupov je 10, no už aj po 3-4 vstupoch môžete pocítiť výrazné zlepšenie a ústup zdravotných problémov. 

2023 február; * Laura, Pereš: Už veľmi dlhú dobu ma trápilo AKNÉ. Počas posledných 4 rokov moja pleť nikdy nebola 100% bez akné. Vyskúšala som veľa rôznych a odporúčaných produktov, no nič nezaberalo. Bola som aj u kožnej lekárky, ktorá mi predpísala vodičky a mastičky, zo začiatku moja pleť bola lepšia, no dlhodobý účinok to na ňu nemalo. Tak som začala na internete hľadať nejaké nové metódy na zlepšenie pleti. Dostala sa ku mne kryoterapia – cryofacial s pozitívnymi recenziami, tak som si povedala že prečo to nevyskúšať. Som rada, že som si to vyskúšala, keďže som už po prvom stretnutí cítila zmenu čo sa týka začervenania a textúry mojej pleti. Rovnako bolo aj po druhom a treťom stretnutí. S kryoterapiou som veľmi spokojná, každému odporúčam. Sama v nej plánujem naďalej pokračovať. S kryotímom, mám pozitívne skúsenosti. Personál je milý, a príjemný. Radi sa s vami porozprávajú, aby sa na problém pozreli a pomohli čo najkomplexnejšie a povedia vám ich vlastné skúsenosti a skúsenosti iných ľudí. https://www.facebook.com/photo

Chcete sa inšpirovať?

Vratko Rokyta – možno poznáte – športovec a prevádzkovateľ úspešnej spoločnosti NEONKA, ktorý má zahrnutú regeneráciu vo svojom životnom štýle, aby zvládal svoje náročné tréningy a súťaže. Regeneráciu má počas roka rozvrhnutú na dve intenzívne kúry prebiehajúce takmer denne počas dvoch týždňov a následne jeden krát do týždňa ako udržiavací režim.

.

Kryokomora je aj pre viac-ročných, po tretej minútke si vypočujte skúsenosti bývalého trénera boxu – pána Michaľanského

.

Trápi vás oslabená imunita, postcovidový syndróm alebo iné neduhy?

.

Športujete a máte tvrdé tréningy? Chcete zraneniam predchádzať?

.

Lekári o zápalovom reumatickom ochorení: „odporúčame chlad, najlepšie celotelovú kryoterapiu“.

.

Rasťo Barna – tréner a kulturista

.

„Povolený doping : -) “ endorfíny, psycho-hygiena …

.

www.abysportnebolel.sk  – Všeobecne o regenerácii tela aj pomocou kryoterapii.

www.cas.sk/ludska-vynaliezavost-nepozna-hranice-kde-sa-chladime-v-horucavach – Nielen ochladenie, ale aj úžasný zážitok.

www.tophoreca.sk/spa-wellness-beauty-kryokomora – Všeobecne o regenerácii tela aj pomocou kryoterapii.

.

Viete na čo slúži hnedý tuk? ……. Ochladenie tela – v čom nám môže pomôcť ?